V Čepicích to o masopustu žije

  • Tereza Freidingerová

V sobotu 18. února 2023 prošel Čepicemi masopustní průvod, kterého se zúčastnil rekordní počet masek. A to i navzdory rozmarům počasí a opravdu vydatnému větru.

U nás v Čepicích staré tradice ctíme. Mezi ty, které pořádáme obzvláště rádi, určitě patří masopustní průvod vsí. Obvykle se nás scházívá tak kolem šedesáti masek. Letos nás šlo sedmdesát dva. To je hezké číslo i vzhledem k tomu, že trvale žijících občanů tu máme kolem sedmdesáti. A to ještě skoro v každé chaloupce zůstal někdo, kdo nám otevřel a královsky nás pohostil. Servírovaly se koblížky, vdolky, řízky, polévky, uzené, tlačenky a nespočet buchet a chlebíčků. A pochopitelně litry tekutin.

A koho jste mohli v našem průvodu potkat? Nechyběla klasika jako vodníci, kominíci, dřevorubci, medvěd s medvědářem, spousta jiných zvířat a zvířátek, král a královna, princové a princezny, rytíři, uklízečka, babka, pionýrka, cikánky, doktor se sestrou, vězni, upíři. K nim se přidali Rumcajs, teroristi z východu, hippies, muchomůrka, Pepek námořník s Olí, návštěva ze Skotska a z Mexika a postavičky z reklam. Vše doprovázené fotografem a úžasnými muzikanty. Tak v této krásné různorodé společnosti jsme strávili prima den, který jsme zakončili v místním hostinci. Děkujeme všem maskám za účast a hostitelům za jejich štědrost.

Fotogalerie z masopustu na fb město Rabí 

Text vyšel v tištěné podobě v Rábských novinách č. 55 (14/1) 5. dubna 2023.
Autorka: Hana Sulánová