Silvestrovský výšlap nad Čepice

  • Tereza Freidingerová

Tato akce bývá u nás asi tou, které se účastní nejvíce lidí. Dělá to to datum? Jestli si chce někdo po vánočním válení a pojídání konečně protáhnout tělo nebo naopak před silvestrovským veselím uhnat tu správnou žízeň? Nevím. A je to úplně fuk. Ať tak, či tak, anebo úplně jinak, je hezké, že se sejdeme.

Letos tuto možnost využilo asi šedesát lidiček, od mrňousků až po ty léty zkušené dospěláky. Dvojí zastavení jsme neporušili ani tentokrát, takže jsme se na jednom kopci sešli s Dobršínskými a po přechodu přes hřeben jsme se na kopci druhém sešli s Budětickými. Na obou místech jsme si s našimi sousedy hezky popovídali a popřáli si krásný nový rok. Buřtíky jsme si opekli tam, kde, kdo měl chuť, a to samé platilo i o nějakém tom přípitečku.
 
Na druhém kopci nás ještě čekal soudeček pivečka, který obstarali hasiči a ochotně ho tam vyvezl Láďa. Logicky se narážel až na kopečku druhém, jelikož kdyby se narazil na prvním, za Budětickými by už nedorazil nikdo. A to by už nebyla tradice.
 
Za všechny Čepické přeji všem našim čtenářům úspěšný nový rok, a hlavně ve zdraví!
 
Hana Sulánová
text byl zaslán do redakce 3. ledna 2024
 
 

Výšlap Čepických za Dobršínskými a Budětickými. Foto: Jaroslav PotužníkVýšlap Čepických za Dobršínskými a Budětickými. Foto: Jaroslav Potužník