Setkání harmonikářů v Čepicích

  • Tereza Freidingerová

Pokud máme psát o našich letních akcích, nemůžeme začít jinak než harmonikáři. Tato akce bývá vždy první prázdninovou sobotu, letos to vyšlo i na první červencový den, tedy 1. července.

Hlavním pořadatelem byl opět, v tomto oboru rozhodně profík, Jarda Šuba. Celou akci znovu osobně zahájil, přivítal všechny přítomné a seznámil je s programem. Co následovalo dále, tak na to jsem se zeptala přímo Jardy.

„Letošní dvanáctý ročník opět, a znovu skvěle, moderoval muzikant Jan Míčka. Díky perfektně připravené zvukové technice, o kterou se postarali místní zvukaři Dalibor a Miloslav Ježkovi, tak návštěvníci mohli přivítat prvního harmonikáře. Tím byl právě domácí Miloslav Ježek. Dalšími účinkujícími bylo také domácí rodinné trio Štěpána Kůse, se kterým zpívali matka Lenka Kůsová a sestra Lenka Zdeňková. Šestnáctiletý Štěpán patřil mezi nejmladší harmonikáře a dostalo se mu velkých ovací publika. Dál pokračovali Šumaváci—Bohuslav Chum, Jana Bečvářová a Jaroslav Škopek, po nich Veselé heligonky z Tábora—Jaroslava Basiková, Bohumil Šmejkal a Jaroslav Březina, z Volšov Zdeněk Krýsl, z Kolince Václav Šmíd, Švitorka od Horažďovic, Jan Míčka ze Žichovic, Marnotratníci od Vimperka, Pavel Hlobík a Jiří Černý od Horažďovic a závěr patřil skupině Kůrovci z Kašperských Hor.

Všech účinkujících muzikantů bylo téměř třicet. A všichni do posledního dostali dostatečný časový prostor, aby předvedli svoje umění a přispěli tak k veselé náladě zaplněného areálu. Ta byla umocněna ještě nádherným počasím, skvělým občerstvením a milým přístupen všech pořadatelů i obsluhujících. A já děkuji všem, co se o to zasloužili—účinkujícím, pořadatelům, sponzorům, mediálním partnerům, návštěvníkům i městu Rabí za podporu. A všechny vás zvu také na příští ročník této velmi oblíbené akce, která se bude konat v sobotu dne 6. července 2024 od 14:00 hodin.“

A mně nezbývá než s Jardou souhlasit a poděkovat i jemu za to, že se do této akce stále pouští se stejným zapálením jako předešlé roky. A to jen tak někdo neumí.  


Hana Sulánová
text vyšel v RN č. 57, 5. října 2023