Rábské maškarní, aneb když pejsek s kočičkou věší prádlo

V sobotu 16. března rábský kulturní dům opět obsadili Spidermani a Elsy, bezkonkurenčně nejčetnější masky. O přípravu se postarali dobrovolníci z ROSy a naši skvělí zaměstnanci a zaměstnankyně. Děti z be:reel kroužku Rabí natočily pozvánku a Hanka ze školky nachystala zbrusu nové soutěže ve stylu pejsků a kočiček.

V pátek dopoledne před dětským maškarním se sešlo pár důchodců a zaměstnanců MÚ, aby ozdobili  sál v kulturním domě. Použili jsme výzdobu z loňského roku, trochu poopravili, převázali, přidali víc lampionků a přivazovat na žebřiny vyslali ty mladší. Občerstvení (pití) bylo zajištěno z předcházejících akcí a Mařenka jen přepočítala a dolaďovala. Asi deset kamarádek napeklo dobroty, které se před akcí rozdělily na tácky a prodávaly ke kávě.

V sobotu ve dvě odpoledne v nazdobeném KD vítal děti opět motýl Emanuel a tříhlavá saň Evina a celou akci provázeli tři klauni - dva mluvící a jeden mlčící, ale organizující - Míra, Štěpán a Hanina. Ta se tentokrát ujala soutěží. Vymyslela moc pěkné na téma pohádek o pejskovi a kočičce.

V předsálí se ujala obsluhy rodina Brejchova, Balcarova a Janina Prokopů. U vstupu seděla pěkná velká beruška Mařenka. A Terezka nachystala hned za dveřmi vtipnou a zajímavou filmovou projekci.

Já seděla u zahřívání lázeňských oplatek a měla přehled na všechny strany. I na malý soukromý piknik dvou malých introvertů, které nějaký hlučný mumraj nemohl rozházet a vesele si schovaní za barem přiťukávali plastovými štamprlaty s limonádou a přizobávali brambůrky.

Zaregistrovala jsem i ztrátu malého dítěte, které se za chvilku našlo - únos tetičkou. A dojalo mě kamarádství tří holčiček, které vzniklo přímo na bále. Ty tak na sebe myslely, že si chodily kupovat jedna druhé oříškové oplatky, až to jedna z nich odnesla silnou vyrážkou (alergií na oříšky).

Začalo to promenádou masek, pak hudbu a tanec prokládaly soutěže dětí i s rodiči a na konec se celým sálem projela veselá mašinka. Za rok na shledanou.

Fotogalerie z události na FB Město Rabí

Drahomíra Houdková (ROSa)