Ohlédnutí za prvním zimním setkáním dětského družstva rábských hasičů

  • Tereza Freidingerová

V sobotu 11. února 2023 měli rábští hasiči opravdu napilno. Zatímco dospělí připravovali večerní ples, děti se svými vedoucími Janou Hozmanovou a Blankou Strolenou vyrazily brzy ráno do Sušice na jejich první zimní setkání mladých hasičů. Soutěže se zúčastnilo celkem 33 družstev ve starší a 31 v mladší kategorii. „Musím všechny děti moc pochválit. Byly všechny ohromně šikovné,“ zhodnotila výsledky zimní soutěže Blanka. „Jsou prostě úžasní, skvělý tým. Jsme na ně hrozně pyšní, jaký kus práce za tak krátkou dobu už udělaly,” dodala. Starší družstvo nakonec skončilo na 27. místě a mladší třinácté. Jak viděly první zimní setkání děti samotné, vypráví členka staršího družstva Karolína Jůnová (13).

V půl osmé ráno jsme vyrazili na hasičskou soutěž do Sušice. Všichni jsme se sešli před hasičárnou v Bojanovicích a cestou jsme postupně sbírali ostatní děti. Byli jsme natěšení. Po příjezdu na místo jsme byli překvapeni počtem účastníků. Celkem šedesát čtyři družstev. Najednou jsme měli trému.

Na místě jsme se rozdělili na dvě družstva—mladší a starší. Po registraci všech jsme se vrhli na soutěžení. Celkem bylo čtrnáct soutěží a bylo super, že jsme si mohli vybrat, na jakou půjdeme.

První disciplína mě pobavila. Byly to kuželky, a ne úplně všichni jsme ji dobře pochopili. Další byly značky, které si myslím, že nám šly ze všech nejlíp. Nejlépe jsme také uspěli v disciplíně „zapamatování“. V tom jsme byli ze všech nejlepší, a to nás hodně potěšilo. Také jsme dělali uzle, které nám šly. Hráli piškorky nebo oblékali hasiče. U toho jsme se hodně pobavili.

V polovině soutěže jsme se šli občerstvit, a pak vyrazili do druhé tělocvičny. Tam ale byly disciplíny, které nám už moc nešly. Shodli jsme se, že nejhorší byl šplh na tyči. Máme z toho spálené nohy a ruce. Budeme ho muset na příště více natrénovat.

Po splnění všech disciplín následovalo vyhlašování. Celkový výsledek nás starší moc nepotěšil. Skončili jsme dvacátí sedmí.  Lépe se umístilo mladší družstvo na třináctém místě. Měli to lehčí. I přesto nás Janička s Blankou pochválily a povzbudily. A za to jsme velmi rádi. Celou dobu nám byly naše trenérky velkou oporou. Díky! Těšíme se na další soutěž a věříme, že výsledky budou mnohem lepší. Byl to dobrý den plný zážitků.

Text vyšel v tištěné podobě v Rábských novinách č. 55 (14/1) 5. dubna 2023.
Autorka: Karolína Jůnová