Masopustní průvod v Čepicích opět ve velkém

  • Tereza Freidingerová

V sobotu 10. února 2024 patřily Čepice maskám. Letos padl další rekord – do průvodu se zapojilo celkem 73 masek včetně mrtvé nevěsty, poštovní schránky nebo medúzy.

Nebudu lhát, ale trochu jsem se letos o účast na téhle akci bála. Malá část pravidelných účastníků si totiž v té době odletěla na pár týdnů poznávat teplo a krásy Srí Lanky, jinde zase řešili smutnou událost. Nic z toho ale nezabránilo tomu, aby se nás sešel opět rekordní počet – 73 masek. Takže se jasně ukázalo, že tohle je tradice, která u nás rozhodně na vymření není. Naopak.

Schází se nás na ni víc a víc, až se divíme, kde se to u nás v takhle malé vísce bere. Ale rozhodně jsme za to rádi a všem maskám za účast děkujeme.

Za doprovodu skvělých hudebníků Míly Ježka, Lukáše Straky a Viktora Koudelky jsme obešli zase celou ves a pochutnávali si na přímo luxusním občerstvení, které nám připravili naši milí sousedé. Stoly se opět prohýbaly pod tím nejpestřejším pohoštěním, jaké si vůbec dokážeme představit. A za to máte od nás ten největší dík!

Potkat jste u nás mohli vodníky, kominíka, kuchaře, řezníka, krále, královnu, princezny, policajta, vězně, agenta,  doktora, sestřičku, lyžaře, autoopraváře, korzárku, Mexikána s tanečnicemi, divoženku, čarodějnice, upírku,  babku, madam s vlečkou, malířskou firmu,  Šmouly, Macha a Šebestovou, Rumcajse, těhotnou Manku a Cipíska, Mimoně, Harry Pottera s Hermionou, hororové postavičky Pennywise a mrtvou nevěstu,  Spidermana, Supermana,  Zlobu, ledního medvěda, opice, medúzu, včelky a Čmeldu, kočičky,  králíčka s obřím kloboukem, vlka, tygříka, poštovní schránku Čepické počty, fotografa a muzikanty.

Téměř celodenní průvod vsí jsme zakončili v místním hostinci. A už tam jsme začali přemýšlet, koho u nás potkáte za rok. Tak se nechte překvapit.    

FOTOGALERIE Z MASOPUSTU ZDE.

Hana Sulánová (RN)
text byl do redakce zaslán 27.2.2024Naše milá redaktorka Hanka Sulánová jako medúza. Foto: Jaroslav PotužníkNaše milá redaktorka Hanka Sulánová jako medúza. Foto: Jaroslav Potužník

Čepický masopust 2024 opět ve velkém stylu. Foto: Jaroslav PotužníkČepický masopust 2024 opět ve velkém stylu. Foto: Jaroslav Potužník

Na jeden den měly Čepice i svou Na jeden den měly Čepice i svou "počtu". Foto: Jaroslav Potužník

Občerstvení čekalo v každé chalupě. Foto: Jaroslav PotužníkObčerstvení čekalo v každé chalupě. Foto: Jaroslav Potužník