Klidná sezóna pro FK Budětice 2012

  • Tereza Freidingerová

Tak je to za námi a relativně úspěšně. Šesté místo je, jak to říci kulantně, tak akorát. Přitom mohlo být příjemněji, nebýt zbytečného zaváhání v závěrečných dvou domácích zápasech, prohry s posledními Žihobcemi a plichta s Hrádkem „B“. Ale dejme slovo odpovědnějším – přímým aktérům – středopolaři Zdeňkovi Frančíkovi a nové posile Martinu Voldřichovi.

Nejdříve pár postřehů od velezkušeného středopolaře a jednoho ze zakladatelů týmu Zdeňka Frančíka:  

„Já jsem celkem spokojený, protože jsem se této sezóny bál. Odešlo pár kluků, na kterých byla hra postavena – Vašek Hozman, rychlý zametač. Potom ukončil kariéru, dle mého zbytečně předčasně, Petr `Komár` Janečka. A v podstatě od nás utekl do blízkého Hrádku další skvělý hráč Honza `Špička` Sekyra, který si vlastně moc nepomohl. Často hraje za `béčko`, tedy stejnou soutěž jako my. Stavíme proto na starších hráčích, které jsme doplnili o mladé. Nezávidím našemu trenérovi (Zbyněk Chmelík pozn. autora), který mnohdy sestavu složitě shání. Na poslední zápasy chyběl například nejlepší střelec týmu Roman Melka a většinu zápasů chytal nestor Pavel `Kouba` Toucha. Věřím ale tomu, že se mladí budou zlepšovat a budou pro tým přínosem.”

Středopolař a jeden ze zakladatelů týmu Zdeněk Frančík. Foto: Robert TöpferStředopolař a jeden ze zakladatelů týmu Zdeněk Frančík. (foto: Robert Töpfer)Nadějné mládí představuje zbrusu nová posila Martin Voldřich, který vyslyšel svého kamaráda Martina Miroše a k týmu se připojil, dejme mu tedy slovo:  

„Ano, to je pravda, Martin mi vyprávěl o budětickém fotbalu. A tak jsem si řekl, že to zkusím, přestože jsem s velkým fotbalem moc zkušeností neměl. Hrál jsem na škole v Táboře futsal a tohle je trochu o něčem jiném. Rychle jsem ale zjistil, že na III. třídu jsem docela rychlý, čímž může dojít k přečíslení a k šancím. Výborný trenér a fajn kluci v kabině mi také v začátcích hodně pomohli. Nejdříve jsem po hřišti zmateně pobíhal, ale trenér mi určil místo na pravém kraji zálohy a já jsem se, aspoň myslím, v týmu rychle aklimatizoval. Těší mě pět vstřelených branek."


Nová posila Martin Voldřich. (foto: Robert Töpfer)Nová posila Martin Voldřich. (foto: Robert Töpfer)

Adam Krůs. (foto: Robert Töpfer)Adam Krůs. (foto: Robert Töpfer)

Těch nových hráčů je více. Oporou se stává i jedna z "věží" Adam Krůs, který udivil krásným rozhodujícím gólem s Janovicemi "B" střelou z otočky do břevna a sítě. Tak bychom mohli pokračovat dál, já jen dodávám, že Budětice zaznamenaly lepší výsledky ve venkovních zápasech a že se jim daří spíše s lepšími celky. Dokázaly porazit Bolešiny, Mochtín, Svéradice nebo Železnou Rudu. Příští rok může být jiný a já přeji týmu, aby ve svém úsilí pokračoval dál a svým fanouškům přinášel jen potěšení. Robert Töpfer

Konečný výsledke sezóny 2022/2023. Konečný výsledek sezóny 2022/2023.