Kdo to kvílí na hradě? Děti z rábské mateřinky.

  • Tereza Freidingerová

Ve čtvrtek 2. listopadu se na hradě Rabí odehrála jedinečná akce Strašidla na hradě, která ponořila děti do atmosféry tajemství a dobrodružství. Tato nevšední událost byla možná díky ochotným maminkám, které se zapojily do organizace akce. A nejen to. Ještě přinesly sladkou odměnu pro malé účastníky.

Hrad Rabí se stal místem tajemství a hrůzy, když se děti převlékly za strašidla a vydaly se plnit úkoly, které jim připravily paní učitelky. Celý hrad byl propojen několika stanovišti, kde byly nachystány výzvy různé náročnosti.

Díky zapojení maminek, které se postaraly o každý detail, se akce vydařila na jedničku. Vytvořily strašidelné dekorace, zajistily příslušenství pro děti a celkově vytvořily atmosféru, která dodala akci na nezapomenutelnosti. Jejich dobrovolnický přínos byl oceněn nejen dětmi, ale i jejich rodiči a kolektivem učitelek MŠ.

Jedním z vrcholů akce bylo setkání s maminkami, které nejenže pomohly s organizací, ale také přinesly sladkou odměnu pro malé dobrodruhy. Sladké muffinky, bonbóny a čokolády byly vítaným zpestřením v průběhu akce a dodaly dětem energii k dalším strašidelným výzvám.

Strašidla na hradě se letos opět parádně vydařila. Děti se nejen skvěle bavily, ale také si odnesly vzpomínky na dobrodružství, které zažily na hradě Rabí. A všechno to bylo možné díky pomoci a ochotě maminek a zaměstnanců hradu Rabí, kteří se postarali o každý detail a vytvořili tak nezapomenutelný zážitek pro malé i velké účastníky.

Doufáme, že se nám podaří tuto akci zopakovat i příští rok.

Markéta Blacarová, učitelka MŠ Rabí

zasláno do redakce 19. prosince 2023Učitelky a maminkami připravily pro děti řadu úkolů. Foto: archiv MŠ RabíUčitelky a maminkami připravily pro děti řadu úkolů. Foto: archiv MŠ Rabí


Na děti čekalo spoustu dobrot. Mimo jiné i Na děti čekalo spoustu dobrot. Mimo jiné i "pavučinové" muffiny. Foto: Archiv MŠ Rabí


Některé hry vyžadovaly pořádnou dávku Některé hry vyžadovaly pořádnou dávku "odvahy". Foto: Archiv MŠ Rabí