Hasičský bál v Čepicích: sladké dorty, bohatá tombola a veselo

  • Tereza Freidingerová

Letos Čepický ples připadl na sobotu 23. března a opět bylo plno a veselo.

Když napíšu, že bál začal v sobotu 23.března ve 20 hodin, tak by to tak úplně pravda nebyla.  U Pavly Markové, Marcelky Šubové a Jitky Markové začal už ve čtvrtek, kdy ve svých kuchyních začaly připravovat hafo těsta, aby mohla každá z nich napéct spoustu dortů rozličných tvarů. Druhý den pak pokračovaly, tentokrát už společně, v malinko obměněném složení. Marcelka a Pavli zůstaly a k nim se přidala Kačka Melková, a spolu pak dorty nazdobily. Dohromady jich bylo zase třicet a opět jeden hezčí než druhý.  Máme tady fakt šikovné holky a jsme za to rádi. Díky vám, děvčátka.

V pátek, kdy ty naše holky zdobily, se připravovalo i v jiných domácnostech. Ne sice dorty, ale tombola. Někdo to možná měl promyšleno už dříve, věřím ale tomu, že ve spoustě rodin se to řešilo až na poslední chvíli. Takže v šest večer, kdy byl sraz v místním hostinci k přípravě této nedílné součásti plesu, už každý dorazil pečlivě připraven s plným autem, kárkou, krabicí, taškou nebo „jen“ obálkou. Sešla se zase spousta krásných cen, které si jen dokážeme představit. Tady jmenovat nemůžu, komu za to děkujeme, protože vlastně přispěl asi každý. Takže díky všem.

No a v sobotu už jsme se jen sešli a vychutnávali si všechno to, co jsme dopředu tak pěkně připravili. K tomu nám zahrála Harmony, takže jsme si užili krásný večer. Popovídali jsme si, zatančili, popili, pojedli, a ještě si i odnesli domů nějakou tu výhru. Třicet nejšťastnějších (a to naštěstí není malé číslo) i dort.

Takže plány na neděli byly skoro všude jasně dané. Odpočinek a hřešení v podobě pojídání výborného dortíku.

A to díky hasičům a hasičkám, kteří takovéto akce stále pořádají s neměnným zápalem.

Hana Sulánová (RN)
text byl zaslán do redakce 15.4.2024


Na ples bylo lestost - stejně jako vloni - napečeno a nazdobeno celkem 30 dortů. Foto: Kateřina MelkováNa ples bylo lestost - stejně jako vloni - napečeno a nazdobeno celkem 30 dortů. Foto: Kateřina Melková

Jeden byl krásnější než druhý. Foto: Kateřina MelkováJeden byl krásnější než druhý. Foto: Kateřina Melková

Kulaté, ve tvaru srdce i podkovy, nebo dokonce i ježka. Foto: Kateřina MelkováKulaté, ve tvaru srdce i podkovy, nebo dokonce i ježka. Foto: Kateřina Melková