Hasičský bál v Čepicích

  • Tereza Freidingerová

Po dvouleté covidové pauze jsme se opět, a strašně rádi, chopili zorganizování oblíbeného hasičského bálu. Ten jsme naplánovali na 18. března 2023. Zajistit vše tak, aby se povedl a dlouho na něj vzpomínalo, dá trochu práce.

Čím se musí vždycky začít, je kapela. Následuje slušná tombola, a pak už si jen přát hojnou účast. S tím prvním si pořadatelé moc hlavu nelámou, opět oslovují místního Mílu Ježka a jeho kapelu ORCHIDEA. Míla se sice na poslední chvíli ze zdravotních důvodů z hraní omluvil, ale zbytek kapely se toho ujal s naprostou grácií. Bod číslo 1 tedy splněn.

Další bod—příprava tomboly— asi nejnáročnější část každého plesu. Naštěstí nám do ní přispělo několik firem sponzorskými dary, větší část však obstarali přímo místní občané nebo hasiči sami. Kdo už ale někdy byl na některém z našich dřívějších hasičských bálů, ví, že největším lákadlem našich letitých tombol bývají krásné a výborné dorty rozličných tvarů a chutí. Naše velmi šikovné ženy—letos ve složení Marcelka Šubová, Jitka Marková a Pavli a Kačka Markovy—je i teď opět napekly a znovu v počtu třiceti. Za to jim patří velký dík. V tomto celkem velkém počtu naštěstí byla docela velká pravděpodobnost, že v každé rodině alespoň jeden ten dort skončí. A kde se to nepovedlo, tam se zašmelilo, a tak byly chuťové pohárky uspokojeny asi všude, kde uspokojeny být chtěly. I tento bod vyšel. Teď už zbývala jen ta slušná účast. A byla taky. Takže bál se povedl a jsme za to rádi.

Ještě na závěr—kuchařinkám už jsme poděkovali, tak teď ještě velký dík hasičům, co bál zorganizovali, všem, co jakkoliv přispěli do tomboly, a konečně i těm, co se přišli pobavit. Myslím, že nikdo nelitoval.   

Fotogalerie z přípravy plesu na fb město Rabí   

Text vyšel v tištěné podobě v Rábských novinách č. 55 (14/1) 5. dubna 2023.
Autorka: Hana Sulánová