Fotbal FK Budětice: „Tak už se probuďte!“

  • Tereza Freidingerová

Výkřik jednoho z diváků při utkání s béčkem Mochtína jako by charakterizoval výkony budětických fotbalistů v letošním jarním pokračování fotbalové III. třídy. Zatím se nenaplnilo očekávání o rychlém úniku z pásma sestupu a slaboučké 3 body jsou pro fanoušky zklamáním.

Přitom se podařilo doplnit kádr a nikdo po podzimu neodešel. Ale zůstal dlouhodobý problém, a to vstřelit branku.

Právě s Mochtínem B se čekal brankostroj, ale hubenou výhru 2:1 zachraňoval těsně před koncem spolehlivý Roman Melka. Pak přišel asi očekáváný výprask na půdě první Železné Rudy a obavy panovaly i před utkáním v té době druhých Kašperských Hor. Ty se ale ukázaly jako liché.

S Kašperky se dvakrát z rohu trefil Viktor Horejš, ale po dvou zaváhání (brankář a stoper) z toho byla jen remíza. Škoda. Vyrovnání přišlo až těsně před koncem, ale i tak je remíza se silným soupeřem úspěchem. Nepřesný rozhodčí Jiří Moravec zvyšoval nervozitu na hřišti i v hledišti, až ta nakonec vyústila v červenou pro trenéra Zbyňka Chmelíka. 

Další prohra venku 4:1 s Měcholupy znamená pokračování v trápení, ale celkem příznivý los pro další utkání dává naději na posun tabulkou vzhůru. Dočkáme se?

Robert Töfer (RN)
Text byl zaslán do redakce 20. dubna 2024