Dokempná

  • Tereza Freidingerová

V sobotu 23. září uzavřeli čepičtí hasiči další turistickou sezónu tamního tábořiště.

Dožínky, dočesná, dokopná, doplavná, dokempná,...  přemýšlím, kolik ještě těchto "do-akcí" jsou lidi schopni vymyslet jen proto, aby se mohli sejít, popovídat si, pojíst a něco málo či více popít. Rozhodně to nemyslím špatně. Je super se sejít a v dnešní uspěchané době si najít čas posedět s lidmi, které kolikrát sotva potkáme, přestože bydlí vedle nás. A kolik se toho přitom sní a vypije, je přece úplně jedno.

My v Čepicích již léta pořádáme z výše uvedených akcí tu poslední, dokempnou. Sezóna v kempu se opět obešla bez větších zádrhelů, správcové Janina a Kuba se snažili jak mohli, tak není důvod to neoslavit. Objednali jsme zase občerstvení (letos grilovaná kuřátka a kolínka od pana Kouby), nakoupili nějaké tekutiny a akci naplánovali  na 23. září. Živou kapelu se nám sehnat letos nepovedlo, ale to není nic, s čím by si reproduktor s playlistem v notebooku neporadil.

A tak jsme se sešli, popovídali, pojedli, popili a i ten reproduktor bohatě stačil. Zkrátka opět pěkný večer. Takže kemp máme zavřený, dokempná skončila a co teď v zimě? Navrhuji někam na dovolenou. Třeba do Dominikány nebo aspoň do Domažlic. A nebo zůstat doma,  naplánovat si akci třeba s názvem doležná nebo dospavná a poctivě se jí věnovat každou volnou chvilku.

Hana Sulánová
text vyšel v RN č. 57, 5. října 2023