Dětský den v Čepicích

  • Tereza Freidingerová

Dělat pro děti oslavu na konci prázdnin? Někdo si může myslet, že je to poněkud ujetý. Zvláště adolescenti to tak mají, patrně si myslí, že konec prázdnin je spíš k pláči než na oslavu. To nám ale nevadí, v tomto období to takhle pořádáme již několik desítek let. S hřejivým pocitem, že touto akcí dětem zpříjemňujeme tuto specifickou část roku.

Akce vypukla 26. srpna, kde jinde než v našem kempu. Sešlo se čtrnáct závodníků, povětšinou předškoláků. Žádné velké změny jsme neplánovali. To, co se osvědčilo předešlé roky, přece není třeba měnit. K jedné změně ale přeci jenom došlo, i když ne naší zásluhou.

Náš nový soused chalupář Honza Adamec, spolumajitel Santosu v Sušici, nám zapůjčil nafukovací hrad pro děti, který pořídil pro tamní různé akce, které pořádá. A to se ukázalo jako skvělý nápad. Předešlé roky děti byly před každou soutěží seřazené a nemohly se dočkat, kdy na ně přijde řada. Letos to bylo naopak, všechny děti byly zalezlé v hradu a neustále se musely svolávat. A jen co dozávodily, šup zpátky do té atrakce.

Soutěžilo se opět v několika věkových kategoriích a v obvyklých disciplínách, jako je jízda na kole, překážkový běh, skok v pytli a hod na cíl. U překážkové dráhy jsme využili vedle stojící hrad a léta zaběhlou trasu běhu jsme vyklonili a prodloužili o průlez právě i touto překážkou. K veliké radosti všech dětí.

Po každé soutěži došlo k vyhlášení vítězů a odměnění fidorkovými medailemi nebo bonbony. Po skončení všech soutěží si děti opekly buřtíky, a pak už netrpělivě vyčkávaly na příjezd hasičského auta s pěnou. Letos nám ji nepřivezli jako obvykle volšovští, ale hasiči z Rabí v čele s panem Hejpetrem. Nastříkali nám super pěnu, o dost vyšší než několik předešlých let. Zařádili si v ní nejen děti, ale i pár dospělých, a dokonce i jeden pes. Poté se děti rozutekly domů k důkladné očistě a my, co do pěny nelezeme, jsme mohli posedět do pozdních hodin bez jakéhokoli přerušení.

Na závěr je třeba poděkovat. Naše velké díky směřujeme na Rabí za pěnu a na Santos za hrad. A taky našim hasičům za skvělou organizaci. Díky vám všem to bylo pro děti příjemně strávené odpoledne a pro nás dospělé ještě navíc povýšené i o příjemně strávený večer.


Hana Sulánová
text vyšel v RN č. 57, 3. 10. 2023

Dětský den v Čepicích. Foto: hsDětský den v Čepicích. Foto: Hana Sulánová


Rábští hasiči nastříkali dětem pořádnou pěnu. Foto: Hana SulánováRábští hasiči nastříkali dětem pořádnou pěnu. Foto: Hana Sulánová


Děti si užívaly kopu pěny. Foto: Hana SulánováDěti si užívaly kopu pěny. Foto: Hana Sulánová