Další čepický hydropiknik

  • Tereza Freidingerová

V srpnu Čepičtí obnovili tradici hodování přímo v Otavě – Čepický hydropiknik. Na grilování s vodou po kolena letos dorazilo šestnáct lidí.

Hydropiknik byla vždycky taková specialitka našich akcí. Scházeli jsme se na ní pokaždé strašně rádi. A jako každou akci, i tuto covid přerušil, a my jsme ji pak nemohli a nemohli opět obnovit. Vždycky jsme si říkali: „Měli bychom…“ a tím to skončilo.

I letos ze začátku prázdnin, v těch vedrech, tato slova padla a víc nic.  Až jednou, v druhé půlce srpna v neděli večer, když hlásili posledních pár tropických dní, jsme si řekli „teď nebo nikdy“. Tak jsme to naplánovali hned na druhý den 21. srpna, aby si to nikdo nestihl rozmyslet.

Esemeskou jsme obeslali snad všechny, kdo by mohl přijít a začali připravovat. Místo jsme z technických důvodů zvolili malinko výše proti proudu a další změnou bylo posezení. Abychom zabránili nošení plastových židlí a laviček do vodního toku, udělali jsme sezení přímo z kamení uprostřed řeky. Stůl a gril se mám přírodním materiálem nahradit nepodařilo, tak ty jsme tam prostě donesli. A doufali, že se někdo dostaví.

A naštěstí dostavil. Sešlo se nás asi šestnáct. Grilovalo se výborné masíčko, které připravili Ivča s Petrem – „naši Pražáci“. Popíjelo se to, na co kdo měl chuť, zkrátka jsme si užili prima odpoledne.

Trochu jsme se báli, že se tahle rychloakce nesetká s úspěchem. To se naštěstí nestalo. Je vidět, že u nás stále o akce stojíme a umíme si je patřičně vychutnat. Jako to masíčko.  

Hana Sulánová
text vyšel v RN č. 57, 5. října 2023