Čepická májka, aneb každý strom si zaslouží svoji šanci

  • Tereza Freidingerová

Když si otevřeme internet a zkusíme si „vygůglit“, jaký strom by se měl vybrat na májku, tak nám tam vyskočí, že by měl být „vysoký, štíhlý a krásně rovný“. Tak jestli je tohle pravda, tak musíme bohužel přiznat, že ten náš neměl ani jedno.

Chlapi se s hledáním letos moc nepárali, využili nabídku posledního stojícího stromu pod hospodou, který nám byl nabídnut, stejně jako předchozí dva, k využití. Uřízli ho, odkornili a v den stavění nám ho přivezli na náves.
 
Když viděli naše rozpačité pohledy, jen tak poznamenali: „Každý strom si zaslouží svoji šanci.“ A měli pravdu. Rozpaky byly tytam a naše májka nám najednou připadala krásná. Nazvaly jsme ji – taková rustikální. A taky originální. Netradiční…. Tak jsme ji nazdobily, abychom její krásu ještě umocnily, a opět předaly do rukou chlapům.
 
Ti na špic přivázali vlajku a ujali se vztyčování. Dalo by se říct, že když nebyla tak vysoká, tak by to nemusela být taková dřina. Jenže dřina to byla. Protože to, co naší májce chybělo na výšku, dohnala v šířce, takže si chlapi zase pěkně mákli. Ale protože jsou šikovní, zvládli to opět hladce a s humorem.
 
A pak už se jen celý večer a celou noc sedělo, opékalo, popíjelo, pojídalo, povídalo a hlídalo. Mimochodem za tekutý dar děkujeme našemu skvělému starostovi. Takže jsme si všichni postupně či napřeskáčku pěkně poseděli, poopekli, popili, pojedli, popovídali a pohlídali. A úplně nakonec uhlídali, a pak pěkně upovídaní usnuli.
 
Hana Sulánová (RN)
Text byl zaslán do redakce 28. 6. 2024
 

Čepická májka vyráží na náves. Foto: Jaroslav PotužníkČepická májka vyráží na náves. Foto: Jaroslav Potužník

Čepická májka. Foto: Jaroslav PotužníkČepická májka. Foto: Jaroslav Potužník

Čepická májka. Foto: Jaroslav PotužníkČepická májka. Foto: Jaroslav Potužník