Bojanovice na vodě: Z kánoí rovnou na zbrusu nové dětské hřiště

  • Tereza Freidingerová

V lednu si na hasičské schůzi bojanovičtí dobrovolní hasiči předsevzali, že letos už určitě zorganizují společné splouvání Otavy. A povedlo se. V sobotu 19. srpna v Sušici do kánoí a raftů nastoupilo dvacet osm dobrodruhů, z toho deset dětí a dva senioři. K nim se připojil dvoučlenný cyklodoprovod.

Sušice – kemp v Dobršíně – občerstvení čepického minipivovaru – bufet u přepadu před Žichovicemi – občerstvení pod rábským jezem – bojanovická louka. Itinerář výpravy byl bezesporu nabitý a jisté je, že pitný režim byl dodržován důsledně. A jedině dobře, protože počasí opravdu přálo.

Expedice sborově vyplula po deváté hodině ranní, do Bojanovic se ale trousila loď za lodí pomalu do dvou hodin odpoledne podle toho, jak kdo bral doplňování tekutin vážně. Zakotvením společná sobota však neskončila.

Dva týdny předtím pracovníci obce s brigádníky chystali v Bojanovicích zbrusu nové dětské hřiště, které bylo po sportovním výkonu řádně pokřtěno. Z lodí se tak vodáci přesunuli rovnou k houpačkám a prolejzačkám. A také k selátku na grilu, které celý den chystal místní grilmaster Vilém Ruta.

Děti se vrhly na opičí dráhy a velkorysou kopu písku. Testem procházelo nejenom hřiště, ale celkově prostor u božích muk jako nové místo pro společné venkovní akce, které se zpravidla konají na návsi nebo u hasičárny. Osvědčilo se. Nejenom zázemím v podobě zahradního domku nebo posezení s přístřeškem. Ale opravdovým trhákem se ukázala houpačka tzv. hnízdo, na které si během pozdního odpoledne a večera pospal nejeden účastník náročného dne. K dokonalosti už chybí jenom latrína a plot odstiňující hlavní silnici. Ale nebojte, bude, bude.  

tf
text vyšel v RN č. 57, 5. října 2023