Bohatý raut, květiny, večerníčkové představení i „mašinka“. Rábskému MDŽ nic nechybělo.

  • Tereza Freidingerová

Oslava MDŽ v kulturním domě – to je v Rabí tak trochu sešlost dam středního a staršího věku hlavně k povídání u dobrého jídla a pití. Ani letos tomu nebylo jinak a v sobotu 9. března se opět rábský kulturní dům zaplnil.

Plánování akce včetně zajištění hudební produkce, květin, pozvánek, nákupu jídla a pití začíná už v lednu, kdy se organizátoři domlouvají. Není to záležitost jednotlivců – dobrovolníků. O vše se stará celý tým lidí. Vrcholem je potom očekávání, zda v sobotu po obědě dorazí alespoň tolik lidí, jako v loňských ročnících. Letos se nejvíce těšily na oslavu ženy z Čepic a my se zase těšili na ně. Už několik dnů dopředu hlásily, že určitě přijedou. Ty to panečku umějí roztočit!

Letos u vchodu vítal ženy s květinou v ruce knihovník Tomáš Nárovec, který zastoupil starostu. Ten svážel hasičskou dodávkou ženy z Čepic a Bojanovic. O rautové pohoštění se postaral spolek ROSa ve spolupráci s úřednicemi města Zdeňkou a Radkou. A že bylo z čeho vybírat! Obložené talíře s uzeninou, sýry, zelenina nakládaná i čerstvá, zeleninové saláty, opečená sekaná, hranolky, pečivo, sladké domácí rolády, minizákusky – opravdu si každý mohl najít to své nejchutnější. Na výčepu se popíjelo v cenách mírných včetně kávy z kávovaru a čaje zdarma.

Rodiče dětí z mateřské školky přivezli své ratolesti k vystoupení před veřejností. Učitelky Eva a Hanka s dětmi secvičily různé večerníčkové pohádky a všichni sklidily obrovský potlesk.

Hudba sice sama k tanci nijak nevybízela, ale po výběru skladeb čepickými ženami došlo i na bujarý tanec a nakonec „mašinka“ v čele se starostou zakončila své dovádění na baru, kam je pozval na štamprle.

Tak takhle se máme bavit a užít si hezké odpoledne. Nechat za sebou starosti a problémy, bolavé nohy i záda a rozhýbat klouby. Letos už ten taneční deficit nedohoníme, příští rok se to určitě zlepší. A Čepičtí nás Rábské v tom nenechají samotné.

Fotogalerie z MDŽ na FB Město Rabí

Marie Jamrichová (ROSa)
Text byl zaslán do redakce 2. dubna 2024

Na MDŽ dorazila početká skupina žen z Čepic včetně redaktorky RN Hanky Sulánové (uprostřed). Foto: tfNa MDŽ dorazila početká skupina žen z Čepic včetně redaktorky RN Hanky Sulánové (uprostřed). Foto: tfO kulturní program se postaraly děti z MŠ Rabí se svým večerníčkovým vystoupením. Foto: tfO kulturní program se postaraly děti z MŠ Rabí se svým večerníčkovým vystoupením. Foto: tf