Adventní rabský turnaj v dámě navštívil i mistr republiky

  • Tereza Freidingerová

V sobotu 9. prosince 2023 se ve spolkovém domě v Rabí už popáté sešli hráči dámy. Na adventním open turnaji v české dámě, kterou pořádal redaktor našich RN – Robert Töpfer, si o pohár starosty města Rabí zahrálo šest odvážných včetně mistra České republiky, který si jej nakonec i odvezl.

Dámové klání na Rabí mělo nečekaný průběh. Z tradičního turnaje se kvůli různým důvodům odhlásilo hned několik domácích hráčů. Naopak přijel úřadující mistr republiky Filip Kareta z Prahy a další významný hráč z Plzně – Petr Janoušek. Takže nakonec sestava byla vskutku reprezentativní.  

I když se hrály urputné partie, výsledek skončil očekávaným vítězstvím velkého favorita. Černým koněm soutěže se dá nazvat účinkování místního včelaře a dálkového běžce Ondry Koukola, který nakonec obsadil krásné 4. místo. Nikdo z hráčů ale nebyl schopný s úřadujícím mistrem uhrát ani remízu.  

Výjimkou byla cenná remíza pořadatele turnaje Roberta Töpfera, kterou na Karetovi ukořistil v dodatečně na program zařazené atraktivní simultánce, čímž částečně zachránil čest místních.  

Po skončení turnaje měli hráči možnost navštívit koncert Velkoboru a následně i hrad, kde probíhaly “Vánoce na hradě” se svařákem a čajem na nádvoří a prohlídkami při svíčkách.  

Dámová akce přilákala veřejnost a snad i nové budoucí hráče.

Robert Töpfer
Článek byl zaslán do redakce 19. prosince 2023)

   

Výsledková listina
  1 2 3 4 5 6 body pořadí
Kareta R 2 2 2 2 2 10 1.
Koukol 0 A 1 1 0 2 4 4.
Töpfer 0 1 B 2 0 2 5 3.
Tauchen 0 1 0 Í 0 2 3 5.
Janoušek 0 2 2 2 2023 2 8 2.
Vinter 0 0 0 0 0 *** 0 6.

Z prava Ondřej Koukol (4. místo), Petr Janoušek (2. místo), Filip Kareta (1. místo), Robert Töpfer (3. místo), J. Vinter (6. místo). Foto: Archiv RTZ prava Ondřej Koukol (4. místo), Petr Janoušek (2. místo), Filip Kareta (1. místo), Robert Töpfer (3. místo), J. Vinter (6. místo). Foto: Archiv RT
Robert Töpfer - pořadatel turnaje. Foto: tfRobert Töpfer - pořadatel turnaje. Foto: tf


Petr Janoušek (vlevo) a Filip Kareta (vpravo) konzultují tahy právě dohrané hry. Foto: tfPetr Janoušek (vlevo) a Filip Kareta (vpravo) konzultují tahy právě dohrané hry. Foto: tf


Simultánní hra Kareta vs. ostatní hráči. Foto: Archiv RTSimultánní hra Kareta vs. ostatní hráči. Foto: Archiv RT


Pohár starosty obce Rabí. Foto: tfPohár starosty obce Rabí. Foto: tf


Diskuse hry Robert Töpfer vs. Filip Kareta. Foto: tfDiskuse hry Robert Töpfer vs. Filip Kareta. Foto: tf


Vánoční koncert Velkoboru, který následoval po dámovém turnaji. Foto: Archiv RTVánoční koncert Velkoboru, který následoval po dámovém turnaji. Foto: Archiv RT