Začala sezóna a s ní provoz rábského „íčka“

Od 1. července do 31. srpna provozuje město v budově bývalé školy č.p. 57 informační centrum, muzeum řemesel a expozici sokolnictví. Otevřeno je od úterý do neděle.

Rábské íčko jsme navštívili v druhý den jeho provozu— 2.července ve dvě hodiny. Před námi zde v ten den bylo už čtyřicet pět lidí. „Nejčastěji sem lidé chodí kvůli turistickým vizitkám,“ uvádí zájem turistů o infocentrum jeho pracovnice Jana Hozmanová. „Ty ale bohužel zrovna nemáme. Starosta by je měl pořídit,“ poznamenává.

„Pak se také například ptají v kolik jede autobus,“ dále vyjmenovává, „nebo je hodně zajímá Vintířova stezka, kudy a jak vede.“

Centrum nabízí hned několik brožur o stezce, které obsahují podrobné mapy, jednotlivé okruhy a místa, která stojí za zastavení. Autentickým zdrojem informací je ale  Jana sama, která si už prošla Chanovický, Žichovický a Sušický okruh. „Letos se chci podívat i nahoru na ten Annínský,“ uzavírá krásná a příjemná paní, jak o našem íčku praví první pozdrav v návštěvní knize ze sezóny 2023.

Text vyšel v Rábských novinách č.56 (14/2) v červenci 2023.
Tereza Freidingerová

První vzkaz letošní sezóny v knize návštěv rábského íčka. Foto: tfPrvní vzkaz letošní sezóny v knize návštěv rábského íčka. Foto: tf